Extra třídy 2015/2016

V letošním roce uspěli 3 třídní kolektivy se svými projekty. Určitě nás potěší, pokud vás projekty osloví a jakkoliv studenty v jejich konání podpoříte. Pokud budete chtít podpořit přímo konkrétní projekt, můžete tak učinit na stránkách jednotlivých projektů - viz níže.
 
Zde je jejich stručný popis:
 
Zasaď strom a postav budku

Naše třída sedmáků se rozhodla uspořádat pro prarodiče a rodiče  společnou dílnu, kde si budou moct vyrobit domečky, krmítka a pítka pro živočichy, kteří žijí v našem okolí. Ty si pak umístí na zahradu a budou moct sledovat, jak živočichové domeček nebo krmítko využívají. 

Některé z vyrobených domečků a krmítek nainstalujeme i v blízkosti školy, umístíme do nich kameru a s její pomocí budeme společně pozorovat, jak žijí. Z natočeného videa z krmítka vytvoříme videoatlas „Kdo přiletí na návštěvu?“ a z materiálu z budek a domečků sestříháme videa „Podívej se, jak žiji.“, která budou umístěna na webových stránkách naší školy. 

V rámci projektu chceme v místním Přírodovědném parčíku nasázet keře a stromy, které budou živočichům sloužit jako potrava a vytvořit jezírko, kde někteří z nich najdou útočiště a malým dětem tak ukázat, jak žijí a tak v nich probudit zájem o přírodu kolem nás. 

 

odkaz na stránky projektu https://www.extratrida.cz/projekt/www/projektova-nastenka/?idProjektu=224

 

 

Napříč přírodou

 

V tomto projektu se osmáci rozhodli vylepšit přírodovědnou naučnou stezku, kterou vybudovali v loňském roce. Při návštěvách stezky jsme si uvědomili, že prostředí Dvoreckého rybníka a místního lesíka je natolik krásné, že si zaslouží ještě více zlepšit. Proto chceme v rámci projektu Extra třídy vyrobit lavičky a rozmístit je na břeh a hráz. Jsou zde opravdu krásné výhledy do okolí. 

Na naučnou stezku a k lavičkám chceme ještě umístit odpadkové koše a pravidelně se o ně starat. Vadí nám, když se v lese a u rybníka povalují odpadky a proto to chceme změnit. V projektu uspořádáme dopoledne plné her pro děti, kde si budou moct projít lesíkem a naučnou stezkou. Na jednotlivých stanovištích pro ně budou připraveny hry a zábavné úkoly s odměnami. 

 

odkaz na stránky projektu https://www.extratrida.cz/projekt/www/projektova-nastenka/?idProjektu=242

 

Geologické toulky

 

Hlavní náplní tohoto projektu Extra třídy je vytvoření výstavy o geologické historii Jičínska.

Zjistíme vše o geologii našeho blízkého okolí a s použitím těchto informací vytvoříme interaktivní výstavu, kterou instalujeme v pergole a ve venkovních prostorách místního Přírodovědného parčíku. Její expozice zde bude volně přístupná od 31.května 2016 až do konce školního roku. 

Aby to nebyla nuda, budou si moct návštěvníci v rámci prohlídky výstavy zahrát mineralogické nebo horninové pexeso, geologické člověče nezlob se, naučit se určovat vlastnosti nerostů, prohlédnout si minerály pod mikroskopem a binokulární lupou nebo si vlastnoručně vyrýžovat české granátky. A nezapomeneme ani na paleontology, kteří si vyrobí vlastní zkamenělinu a zahrají si na opravdové vědce při objevování paleontologických nálezů. 

Během dubna, května a června uspořádáme dvě expedice zaměřené na sběr olivínů, achátů a poznávání geologické minulosti našeho okolí. Expedice budou určené všem geologickým nadšencům, které geologie baví. Na výpravách společně nasbíráme vzorky, které upravíme a také vystavíme.

 

odkaz na stránky projektu https://www.extratrida.cz/projekt/www/projektova-nastenka/?idProjektu=258

 

Projekty jsou podpořeny Nadací Partnerství a Nadačním fondem TESCO - www.nadacnifondtesco.cz

 

Odkaz na Extra třídy ve školním roce 2014/2015

 
 
 


Kontakt

ZŠ Bodláka a Pampelišky, o.p.s.

Ředitelství školy a 1. stupeň:
Veliš 40, 507 21 Veliš

2. stupeň:
Robousy 41, 506 01 Jičín


493 773 611, 728 969 568

------------------
více v sekci O NÁS / KONTAKTNaše škola je aktuálně zapojena v těchto projektech:

ADOPCE AFRICKÝCH DĚTÍ

https://www.centrumdialog.cz/adopce?dite=301128

 

 

MLADÍ LADÍ D-DUR

 

 

 

EXTRA TŘÍDA

www.nadacnifondtesco.cz

------------

ERASMUS+ II.

Spolupráce 7 škol z celé Evropy

 

-------------

ERASMUS+ III. TEJL

hudební projekt

------------------------

72 hodin

---------------

BADATELÉ

https://www.badatele.cz/

----------------------------

OBJEVY ČEKAJÍ NA TEBE

https://www.geolo gy.cz/svet-geologie/o-projektu

---------------------------

PILOTUJEME

učebnice pro matematiku podle

prof. Hejného

www.h-mat.cz

----------------
Projekt společnosti SCIO
------------------------------

ICT KOUČ


DRBÁRNA

VTIPY O NÁS (o škole)

POŠKOLA S BODLÁKEM

víceméně pravidelné setkávání nad vším, co se týká vzdělávání, výchovy, motivace...